  • NRS4018T470MDGJ
NRS4018T470MDGJ
advertisement
Manufacturer No:
NRS4018T470MDGJ
HK JDW NO:
782-NRS4018T470MDGJ
Datasheet:
NRS4018T470MDGJ
Description:
FIXED IND 47UH 440MA 780 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NRS4018T470MDGJ
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    YES
  • Current Rating
    440mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    780mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    600mA
  • Case/Size Code
    1616
  • Rated Current-Max
    0.44A
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm