  • NRS5040T2R2NMGJ
NRS5040T2R2NMGJ
advertisement
Manufacturer No:
NRS5040T2R2NMGJ
HK JDW NO:
782-NRS5040T2R2NMGJ
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRS5040T2R2NMGJ
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.7A 28.6 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NRS5040T2R2NMGJ
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    3.7A
  • Packing Method
    TR
    1
  • Construction
    Chip
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    28.6mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    42MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Case/Size Code
    1919
  • Rated Current-Max
    3.7A
  • Height Seated (Max)
    0.161 4.10mm