  • NRS8040T151MJGK
NRS8040T151MJGK
advertisement
Manufacturer No:
NRS8040T151MJGK
HK JDW NO:
782-NRS8040T151MJGK
Datasheet:
NRS8040T151MJGK
Description:
Quantity:
In Stock : 772
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRS8040T151MJGK
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.315W 8.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    546mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    900mA
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm