  • OAR3R020FLF
OAR3R020FLF
advertisement
Manufacturer No:
OAR3R020FLF
HK JDW NO:
850-OAR3R020FLF
Datasheet:
OAR3R020FLF
Description:
FIXED RESISTOR, 20mOhm, Metal Element,
Quantity:
In Stock : 2500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
OAR3R020FLF
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.600Lx0.065W 15.24mmx1.65mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense, Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±20ppm/°C
  • Resistance
    20mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Metal Element
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Technology
    METAL ALLOY
  • Construction
    Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    3W
  • Lead Pitch
    15.24mm
  • Size Code
    6006
  • Height
    23.3934mm
  • Height Seated (Max)
    0.921 23.40mm