  • P6SMB9.1CA-M3/5B
P6SMB9.1CA-M3/5B
advertisement
Manufacturer No:
P6SMB9.1CA-M3/5B
HK JDW NO:
884-P6SMB9.1CA-M3/5B
Datasheet:
P6SMB9.1CA-M3/5B
Step5Bar-code shipping tag
P6SMB9.1CA-M3/5B
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    P6SMB, TransZorb®
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    Transient Suppressors
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Polarity
    BIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.65V
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    44.8A
  • Clamping Voltage
    13.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7.78V
  • Peak Pulse Current
    44.8A
  • Reverse Standoff Voltage
    7.78V
  • Peak Pulse Power
    600W
  • Breakdown Voltage
    9.1V