  • PA16SNP103MAB15
PA16SNP103MAB15
advertisement
Manufacturer No:
PA16SNP103MAB15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PA16SNP103MAB15
Description:
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 20% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn 16mm (16 X 25.1mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PA16SNP103MAB15
    Select All
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C