  • PA4302.473NLT
PA4302.473NLT
advertisement
Manufacturer No:
PA4302.473NLT
HK JDW NO:
664-PA4302.473NLT
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 8302
Step5Bar-code shipping tag
PA4302.473NLT
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    PA4302.XXXNLT
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.45A
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    185mOhm Max
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Case/Size Code
    3030
  • Height Seated (Max)
    0.220 5.60mm