  • PC-230-4B65
PC-230-4B65
advertisement
Manufacturer No:
PC-230-4B65
HK JDW NO:
664-PC-230-4B65
Package:
Datasheet:
PC-230-4B65
Description:
XFRMR LAMINATED 1VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
PC-230-4B65
  • Weight
    0.157lb 71.21g
  • Size / Dimension
    25.40mm Lx34.93mm W
    PARALLEL CONNECTED
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Physical Dimension
    L25.4XB34.92XH21.08 (mm)
  • Max Output Current
    4mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 8mA Series 4mA
  • Power - Max
    1VA
  • Output Voltage 1
    115V
  • Voltage - Primary
    115V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 115V Series 230V
  • Output Voltage 2
    115V
  • VA Rating
    1 VA
  • Height
    830μm
  • Height Seated (Max)
    21.08mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    34.92mm