  • PC95ELT11X4-Z
PC95ELT11X4-Z
advertisement
Manufacturer No:
PC95ELT11X4-Z
HK JDW NO:
769-PC95ELT11X4-Z
Package:
Datasheet:
PC95ELT11X4-Z
Description:
Ferrite Core ELT Core 11mm 8.8mm 3.01mm Switching Power Supplies
Step5Bar-code shipping tag
PC95ELT11X4-Z
  • Supplier Device Package
    ELT 11 x 4
  • Material
    PC95
  • Published
    2013
  • Tolerance
    ±25%
  • Core Type
    ELH, PLT
  • Effective Area (Ae) mm2
    13.7
  • Effective Length (le) mm
    16.5
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    226
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.83
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Inductance Factor (Al)
    2.4μH
  • Height
    3.01mm
  • Length
    11.00mm
  • Width
    8.80mm