  • PCMC053T-1R5MN
PCMC053T-1R5MN
advertisement
Manufacturer No:
PCMC053T-1R5MN
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-PCMC053T-1R5MN
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PCMC053T-1R5MN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PCMC053T-1R5MN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    PCMC
  • Size / Dimension
    0.205Lx0.185W 5.20mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    6A
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    20mOhm Max
  • Max DC Current
    6A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    10A
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm