  • PDM30US15
PDM30US15
advertisement
Manufacturer No:
PDM30US15
Manufacturer:
XP Power
HK JDW NO:
906-PDM30US15
Package:
Datasheet:
PDM30US15
Description:
XP POWER PDM30US15 AC/DC Power Supply, Medical, Fixed, 1 Output, 80 V, 264 V, 30 W, 15 V
Step5Bar-code shipping tag
PDM30US15
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to PDM30US15.
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    External
  • Weight
    210g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Published
    2009
  • Series
    PDM30 (30W)
  • Size / Dimension
    4.33Lx1.98W x 1.20 H 110.0mmx50.3mmx30.5mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Applications
    Medical
  • Power Rating
    30W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    83%
  • Lead Length
    1.22m
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Current
    2A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    30W
  • Min Input Voltage
    80V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    2A
  • Max Output Power
    30W
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    48 1.22m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
  • Nominal Output Voltage
    15V
  • Input Current
    600μA
  • Isolation Voltage
    4kV
  • Min Input Voltage (AC)
    80V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    30mm