  • PE-0805CM120JTT
PE-0805CM120JTT
advertisement
Manufacturer No:
PE-0805CM120JTT
HK JDW NO:
664-PE-0805CM120JTT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
PE-0805CM120JTT
Step5Bar-code shipping tag
PE-0805CM120JTT
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    0805CM
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.090Lx0.066W 2.29mmx1.68mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.68mm
  • Current Rating
    600mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    130mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.9GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    1.45mm
  • Height Seated (Max)
    0.062 1.58mm