  • PFC-W0603LF-03-7151-B
PFC-W0603LF-03-7151-B
advertisement
Manufacturer No:
PFC-W0603LF-03-7151-B
Manufacturer:
International Resistive
HK JDW NO:
3719-PFC-W0603LF-03-7151-B
Package:
0603
Description:
Thin Film, 7.15kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PFC-W0603LF-03-7151-B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    780μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    7.15kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C