  • PGSMAJ17CA R3G
PGSMAJ17CA R3G
advertisement
Manufacturer No:
PGSMAJ17CA R3G
HK JDW NO:
799-PGSMAJ17CA R3G
Datasheet:
PGSMAJ17CA R3G
Step5Bar-code shipping tag
PGSMAJ17CA R3G
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C TJ
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Breakdown (Min)
    18.9V
  • Power - Peak Pulse
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    14.5A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    27.6V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    17V