  • PHB30W-0700-42-S
PHB30W-0700-42-S
advertisement
Manufacturer No:
PHB30W-0700-42-S
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-PHB30W-0700-42-S
Step5Bar-code shipping tag
PHB30W-0700-42-S
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Series
    PHB30 (30W)
  • Size / Dimension
    4.07Lx1.03W x 0.94 H 103.4mmx26.2mmx23.9mm
  • Feature
    OCP, OTP
  • Part Status
    Active
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    30W
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cULus, FCC
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    700mA
  • Voltage - Output
    28V~42V