  • PIC18F27Q43-I/SS
PIC18F27Q43-I/SS
advertisement
Manufacturer No:
PIC18F27Q43-I/SS
HK JDW NO:
536-PIC18F27Q43-I/SS
Package:
28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Datasheet:
PIC18F27Q43-I/SS
Description:
128KB 128K x 8 FLASH PIC 8-Bit Microcontroller PIC® XLP™ 18F Series 28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
Quantity:
In Stock : 4242
Step5Bar-code shipping tag
PIC18F27Q43-I/SS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Package / Case
    28-SSOP (0.209, 5.30mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    PIC® XLP™ 18F
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    25
  • Speed
    64MHz
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.8V~5.5V