  • PLA10AS2021R3D2B
PLA10AS2021R3D2B
advertisement
Manufacturer No:
PLA10AS2021R3D2B
HK JDW NO:
535-PLA10AS2021R3D2B
Datasheet:
PLA10AS2021R3D2B
Description:
Common Mode Chokes Dual 2mH 1.3A Thru-Hole Box
Step5Bar-code shipping tag
PLA10AS2021R3D2B
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.630W 18.00mmx16.00mm
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    16mm
  • Military Standard
    Not
  • Approval Agency
    EN
  • Physical Dimension
    L18.0XB16.0XH17.5 (mm)/L0.709XB0.63XH0.689 (inch)
  • Operating Frequency
    50Hz Hz
  • Inductance
    2 mH
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm
  • Current
    1.3A
  • Max DC Current
    1.3A
  • DC Current
    1.3A
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm