  • PM105SB-221K-RC
PM105SB-221K-RC
advertisement
Manufacturer No:
PM105SB-221K-RC
HK JDW NO:
103-PM105SB-221K-RC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PM105SB-221K-RC
Description:
FIXED IND 220UH 470MA 780 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
PM105SB-221K-RC
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2002
  • Series
    PM105SB
  • Size / Dimension
    0.390Lx0.390W 9.90mmx9.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 13 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    470mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    780mOhm Max
  • Max DC Current
    470mA
  • Frequency - Self Resonant
    5MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Q @ Freq
    27 @ 796kHz
  • Q Factor
    27
  • Case/Size Code
    3945
  • Inductance Tolerance
    10%
  • DC Current
    470mA
  • RMS Current (Irms)
    470mA
  • Diameter
    9.9mm
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm