  • PRV6SAABAXB25504KA
PRV6SAABAXB25504KA
advertisement
Manufacturer No:
PRV6SAABAXB25504KA
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-PRV6SAABAXB25504KA
Package:
Datasheet:
Description:
Res Cermet POT 500K Ohm 10% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.17mm (12.7 X 19mm) Pin Panel Mount/Through Hole Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PRV6SAABAXB25504KA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    500kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C