  • PRV6SAABBYB25501MA
PRV6SAABBYB25501MA
advertisement
Manufacturer No:
PRV6SAABBYB25501MA
HK JDW NO:
875-PRV6SAABBYB25501MA
Description:
Res Cermet POT 500 Ohm 20% 1.5W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.17mm (12.7 X 27mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
Step5Bar-code shipping tag
PRV6SAABBYB25501MA
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.5W
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mount
    Panel
  • Tolerance
    20%
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C