  • PTS120602B100RP100
PTS120602B100RP100
advertisement
Manufacturer No:
PTS120602B100RP100
HK JDW NO:
878-PTS120602B100RP100
Description:
SENSOR RTD 100OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
PTS120602B100RP100
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    PTS
  • Temperature Coefficient
    ±3850ppm/°C
  • Current
    1mA
  • Resistance Tolerance
    ±0.6%
  • Resistance @ 0°C
    100Ohms