  • PTS1206M1B100RPU00
PTS1206M1B100RPU00
advertisement
Manufacturer No:
PTS1206M1B100RPU00
HK JDW NO:
878-PTS1206M1B100RPU00
Description:
SENSOR RTD 100OHM 1206
Step5Bar-code shipping tag
PTS1206M1B100RPU00
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Published
    2016
  • Series
    Automotive, AEC-Q200, PTS
  • Temperature Coefficient
    ±3850ppm/°C
  • Current
    1mA
  • Resistance Tolerance
    ±0.3%
  • Resistance @ 0°C
    100Ohms