  • Q16P1CXXB24E
Q16P1CXXB24E
advertisement
Manufacturer No:
Q16P1CXXB24E
HK JDW NO:
67-Q16P1CXXB24E
Step5Bar-code shipping tag
Q16P1CXXB24E
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    24V
  • Panel Cutout Dimensions
    0.63 (16.00mm)
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    10.00mm Dia
  • Forward Voltage
    3.2V
  • Luminous Intensity
    280 mcd
  • Millicandela Rating
    540mcd
  • Overall Height
    4.75mm