  • QMK316BJ104ML-T
QMK316BJ104ML-T
advertisement
Manufacturer No:
QMK316BJ104ML-T
HK JDW NO:
782-QMK316BJ104ML-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
M 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
QMK316BJ104ML-T
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm