  • QMK432B7224KM-T
QMK432B7224KM-T
advertisement
Manufacturer No:
QMK432B7224KM-T
HK JDW NO:
782-QMK432B7224KM-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
QMK432B7224KM-T
Purchasing and Inquiry
QMK432B7224KM-T Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm for this device.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.Powered by voltage of 250V, it can be operated with a voltage of rated DC.
QMK432B7224KM-T Features
a size/dimension of 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V
QMK432B7224KM-T Applications
There are a lot of Taiyo Yuden QMK432B7224KM-T applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • Power supply circuit
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
QMK432B7224KM-T
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
    1812
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    250V
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm