  • QS121XXR24
QS121XXR24
advertisement
Manufacturer No:
QS121XXR24
HK JDW NO:
67-QS121XXR24
Description:
INDICATOR 12MM FIXED RD 24V SLDR
Step5Bar-code shipping tag
QS121XXR24
    Select All
  • Material
    PC, Polycarbonate
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    24V
  • HTS Code
  • Current Rating
    20mA
  • Panel Cutout Dimensions
    0.47 (11.94mm)
  • Viewing Angle
    30°
  • Forward Current
    20mA
  • Lens Size
    14.00mm Dia
  • Forward Voltage
    2V
  • Luminous Intensity
    25 mcd
  • Lamp Color
    Red
  • Length
    28.5mm