  • R413F133000M1K
R413F133000M1K
advertisement
Manufacturer No:
R413F133000M1K
HK JDW NO:
417-R413F133000M1K
Description:
0.0033μF Film Capacitor POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
R413F133000M1K
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Capacitance
    0.0033μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Operating Temperature (Max)
    110°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    5116
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    300V
  • Height
    9mm