  • R463I3220NFM2M
R463I3220NFM2M
advertisement
Manufacturer No:
R463I3220NFM2M
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R463I3220NFM2M
Package:
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 20% Radial 630V-DC 300V-AC
Quantity:
In Stock : 695
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
R463I3220NFM2M
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    18mm
  • Length
    13.5mm
  • Width
    7.5mm