  • R46KI310049M1K
R46KI310049M1K
advertisement
Manufacturer No:
R46KI310049M1K
HK JDW NO:
417-R46KI310049M1K
Description:
100nF Film Capacitor 10% Radial 560V-DC 275V-AC
Step5Bar-code shipping tag
R46KI310049M1K
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height
    5mm
  • Length
    18mm
  • Width
    11mm