  • R46KN333000S0M
R46KN333000S0M
advertisement
Manufacturer No:
R46KN333000S0M
HK JDW NO:
417-R46KN333000S0M
Description:
R.46S 330nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R46KN333000S0M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    R.46S
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 275
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height
    6mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    15mm