  • R46KN333040M1M
R46KN333040M1M
advertisement
Manufacturer No:
R46KN333040M1M
HK JDW NO:
417-R46KN333040M1M
Description:
330nF Film Capacitor 20% Radial 560V-DC 275V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R46KN333040M1M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    560V
  • Voltage - Rated AC
    275V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Height
    6mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    15mm