  • R60ER5680AA00K
R60ER5680AA00K
advertisement
Manufacturer No:
R60ER5680AA00K
HK JDW NO:
417-R60ER5680AA00K
Description:
68μF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60ER5680AA00K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68μF
  • Depth
    22mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    37mm
  • Length
    32mm