  • R60GR5150AA40K
R60GR5150AA40K
advertisement
Manufacturer No:
R60GR5150AA40K
HK JDW NO:
417-R60GR5150AA40K
Description:
15μF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60GR5150AA40K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Depth
    11mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    20mm
  • Length
    32mm