  • R60II3680CK30J
R60II3680CK30J
advertisement
Manufacturer No:
R60II3680CK30J
HK JDW NO:
417-R60II3680CK30J
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60II3680CK30J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    13.5mm
  • Length
    18mm