  • R60MR3680CK30J
R60MR3680CK30J
advertisement
Manufacturer No:
R60MR3680CK30J
HK JDW NO:
417-R60MR3680CK30J
Description:
680nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R60MR3680CK30J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Depth
    9mm
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Height
    17mm
  • Length
    32mm