  • R71MN3220AA00K
R71MN3220AA00K
advertisement
Manufacturer No:
R71MN3220AA00K
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R71MN3220AA00K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R71MN3220AA00K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220nF
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    15mm
  • Length
    26.5mm