  • R75MI3220DQ30J
R75MI3220DQ30J
advertisement
Manufacturer No:
R75MI3220DQ30J
HK JDW NO:
417-R75MI3220DQ30J
Description:
R75 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 220V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75MI3220DQ30J
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    R75
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Type
    General Purpose
  • Applications
    Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Dissipation Factor
    0.05 %
  • Height
    13.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm