  • R75UI21005030J
R75UI21005030J
advertisement
Manufacturer No:
R75UI21005030J
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-R75UI21005030J
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R75UI21005030J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    7.5mm
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Height
    13.5mm
  • Length
    18mm