  • R79IC3150CK40H
R79IC3150CK40H
advertisement
Manufacturer No:
R79IC3150CK40H
HK JDW NO:
417-R79IC3150CK40H
Description:
R79 150nF Film Capacitor 2.5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
R79IC3150CK40H
    WIRE
  • Series
    R79
  • Tolerance
    2.5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    7.2mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    2828
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height
    13mm