  • RAC04-15SC
RAC04-15SC
advertisement
Manufacturer No:
RAC04-15SC
HK JDW NO:
655-RAC04-15SC
Package:
16-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
RAC04-15SC
Description:
AC/DC CONVERTER 15V 4W
Step5Bar-code shipping tag
RAC04-15SC
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    16-DIP Module, 5 Leads
  • Weight
    0.066lb 29.94g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC04-C (4W)
  • Size / Dimension
    1.49Lx0.94W x 0.65 H 37.8mmx23.9mmx16.4mm
  • Feature
    OCP, SCP
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    4W
  • Max Power Dissipation
    4W
    1
  • Depth
    17.1mm
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P5
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    77%
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    267mA
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Current
    267mA
  • Output Power
    4W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Current - Output 1
    267mA
  • Total Power Output-Max
    4W
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1.5%
  • Height
    16.4mm
  • Length
    37.8mm
  • Width
    23.9mm