  • RAC10-3.3SB-E
RAC10-3.3SB-E
advertisement
Manufacturer No:
RAC10-3.3SB-E
HK JDW NO:
655-RAC10-3.3SB-E
Datasheet:
RAC10-3.3SB-E
Description:
10W AC/DC-Converter 'POWERLINE' B 3kV reg
Step5Bar-code shipping tag
RAC10-3.3SB-E
    Select All
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    ±0.3%
  • Load Regulation
    ±0.5%
  • Height
    23.5mm
  • Length
    52.4mm
  • Width
    26.8mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Weight
    0.119lb 53.98g
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWERLINE RAC10-B (10W)
  • Size / Dimension
    2.06Lx1.07W x 0.94 H 52.3mmx27.2mmx23.8mm
  • Feature
    SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P4
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    70%
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    2.5A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2.5A
  • Max Output Voltage
    3.3V