  • RAC10E-05SK/277
RAC10E-05SK/277
advertisement
Manufacturer No:
RAC10E-05SK/277
HK JDW NO:
655-RAC10E-05SK/277
Description:
10W AC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
Step5Bar-code shipping tag
RAC10E-05SK/277
  • Weight
  • Mfr
    Recom Power
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 65°C
  • Series
    POWERLINE RAC10E-K (10W)
  • Size / Dimension
    1.80" L x 1.00" W x 0.85" H (45.7mm x 25.4mm x 21.5mm)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10 W
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
  • Voltage - Output 2
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    0.5%