  • RAC20E-05SK/277
RAC20E-05SK/277
advertisement
Manufacturer No:
RAC20E-05SK/277
HK JDW NO:
655-RAC20E-05SK/277
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
Description:
20W AC/DC-CONVERTER 'POWERLINE'
Step5Bar-code shipping tag
RAC20E-05SK/277
  • Size / Dimension
    2.07" L x 1.09" W x 0.91" H (52.7mm x 27.6mm x 23.0mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    20 W
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC
  • Voltage - Output 2
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±0.2%
  • Features
    PFC
  • Package / Case
    4-DIP Module
  • Weight
  • Mfr
    Recom Power
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 90°C (With Derating)