  • RAC30-12DA
RAC30-12DA
advertisement
Manufacturer No:
RAC30-12DA
HK JDW NO:
655-RAC30-12DA
Datasheet:
RAC30-12DA
Description:
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V
Step5Bar-code shipping tag
RAC30-12DA
    7-DIP Module, 5 Leads
  • Number of Pins
    5
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Series
    POWERLINE RAC30-A (30W)
  • Size / Dimension
    3.50Lx2.50W x 1.00 H 89.0mmx63.5mmx25.3mm
  • Max Power Dissipation
    30W
    1
  • Depth
    89mm
  • Number of Outputs
    2
  • Efficiency
    82%
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    1.25A
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    1.25A 1.25A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    1.25A
  • Output Power
    30W
  • Max Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 2
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Line Regulation
    ±1%
  • Load Regulation
    ±3%
  • Height
    25mm