  • RCER71H334K1A2H03B
RCER71H334K1A2H03B
advertisement
Manufacturer No:
RCER71H334K1A2H03B
HK JDW NO:
535-RCER71H334K1A2H03B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
RCE 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 17012
Step5Bar-code shipping tag
RCER71H334K1A2H03B
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    1610
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    4mm
  • Width
    2.5mm