  • RCER72A154K2DBH03A
RCER72A154K2DBH03A
advertisement
Manufacturer No:
RCER72A154K2DBH03A
HK JDW NO:
535-RCER72A154K2DBH03A
Description:
RCE 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 3408
Step5Bar-code shipping tag
RCER72A154K2DBH03A
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.124W 5.50mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2212
  • Height
    4mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    5.5mm
  • Width
    3.15mm