  • RCER72A331K0DBH03A
RCER72A331K0DBH03A
advertisement
Manufacturer No:
RCER72A331K0DBH03A
HK JDW NO:
535-RCER72A331K0DBH03A
Description:
RCE 330pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 8282
Step5Bar-code shipping tag
RCER72A331K0DBH03A
    Select All
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    1410
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    3.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    3.6mm
  • Width
    2.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.142Lx0.098W 3.60mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    100V