  • RCER73A104K5B1H03B
RCER73A104K5B1H03B
advertisement
Manufacturer No:
RCER73A104K5B1H03B
HK JDW NO:
535-RCER73A104K5B1H03B
Description:
RCE 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 1546
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
RCER73A104K5B1H03B
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.157W 7.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm