  • RCH106NP-471K
RCH106NP-471K
advertisement
Manufacturer No:
RCH106NP-471K
HK JDW NO:
738-RCH106NP-471K
Package:
Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads (Open)
Datasheet:
RCH106NP-471K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RCH106NP-471K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Weight
    1.700008g
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RCH-106
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    520mA
  • Lead Length
    3.5mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Max DC Current
    520mA
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm