  • RCH895NP-103K
RCH895NP-103K
advertisement
Manufacturer No:
RCH895NP-103K
HK JDW NO:
738-RCH895NP-103K
Datasheet:
RCH895NP-103K
Description:
Quantity:
In Stock : 5940
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RCH895NP-103K
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.307Dia 7.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Current Rating
    62mA
  • Inductance
    10mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    22Ohm Max
  • Max DC Current
    89mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Height
    9.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm